ارشیو سال 1389

 

 
 
نیلوفرمردانی : رقابتهاي جهاني كلميبا دانش اسكيت ايران را بالا مي‌برد .
 
ملي پوش تيم اسكيت ايران گفت :
حضور در رقابت‌هاي جهاني يك فرصت ايده آل است و بدون شك اين حضور باعث خواهد شد دانش مربيان و اسكيت بازان كشورمان رشد چشمگيري داشته باشد.
نيلوفر مرداني تصريح كرد: با تلاش‌هايي كه صورت گرفته برترين‌هاي كشور به اردوي آمادگي فراخوانده شده‌اند كه اين موضوع باعث شده سطح رقابت در اردوي تيم ملي بيش از پيش شود و ملي پوشان با جديت هر چه بيشتر به رقابت با يكديگر بپردازنند .
ملي پوش اسكيت ايران خاطر نشان كرد: با تلاش‌هاي فدراسيون اسکیت شاهد حضور يك مربي ايتاليايي در تيم ملي اسكيت ايران هستيم .
اين ملي پوش اسكيت ايران كه تا كنون ۵۹مدال طلا، ۸نقره و ۲برنز را از رقابت‌هاي داخلي و خارجي كسب كرده است، ادامه داد: در رقابت‌هاي جهاني كلمبيا تيم‌هاي تايوان، كره جنوبي، هندوستان، كلمبيا و ايتاليا از جمله حريفان مدعي در مواد ۱۰۰۰و ۱۰۰۰۰متر هستند و بدون شك رقابت با آنها بسيار سخت خواهد بود .
وي در پايان اظهار اميدواري كرد در صورت اعزام به رقابت‌هاي جهاني كلمبيا با عملكرد خوب خود، نماينده شايسته‌اي براي اسكيت ايران باشد .
.......................................................................................................................................................................
 
 
 
 
 
نیکمهر: هدف ما ثبت شایستگی ها در رقابتهای جهان کلمبیا است .
 
تنها هدف خود را بر روی اثبات شایستگی نمایندگان ایران در رقابت های جهانی کلمبیا معطوف کرده ایم .
"مسعود نیکمهر تصریح کرد: در حین برگزاری اردوی تیم ملی اسکیت ایران، تست هایی از اسکیت بازان گرفته شد تا از آخرین وضعیت آنها مطلع شویم.
البته 28 ملی پوش را به اردو فراخواندیم که‌ فرهاد بهرامی از بوشهر به دلیل غیبت از اردو کنار گذاشته شد و با 27 ملی پوش کار خود را ادامه دادیم .
وی با اشاره به اهمیت رقابت جهانی اسکیت گفت:‌
بدون شک در کلمبیا باید شاهد حضور مدعیان آسیایی و جهانی باشیم چرا که هیچ کدام از آنها نمی خواهند این فرصت را از دست بدهند و بدون شک با تمام توان به میدان می آیند .
مربی تیم ملی اسکیت ایران ادامه داد:
در این اردو سعی کردیم بر روی نکات لازم کار کرده و توانایی تیم ملی را محک بزنیم، بدون شک تا فرصت باقی مانده به مسابقات جهانی کلمبیا تیم را به شرایط مطلوب خواهیم رساند تا شاهد عملکردی موفق از ملی پوشان اسکیت کشورمان باشیم .

وی از عملکرد اسکیت بازان در ماده های سرعت و استقامت ابراز رضایت کرد و گفت :
ملی پوشان نشان دادند انگیزه بسیار بالایی برای حضور در این رقابت ها دارند و خوشبختانه در طول اردو نیز شادابی خاصی در بین اسکیت بازان دیده شد .

گفتنی است در این اردو، سید جلال استادی، شاهین درفشیان و محمد مهدویان به عنوان کمک، نیکمهر را در آماده سازی تیم ملی اسکیت ایران همیاری کردند .
.......................................................................................................................................................................
 
طرح جامع توسعه همگانی ورزش اسکیت
 
 
مربی اسکیت بانوان:بهترین ها به رقابتهای جهانی کلمبیا اعزام می شوند
 
 
 
با توجه به اهمیت رقابت های جهانی کلمبیا تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با اعزام بهترین نفرات به این رقابت ها، کارنامه موفقی را در حد بضاعت از خود برجا بگذاریم .
"هدی احمد بیگی" افزود: از فروردین ماه سال جاری کار خود را برای حضوری شایسته در بازیهای آسیایی گوانگ ژو آغاز کردیم که در همین برنامه ها، حضور تیم اسکیت ایران در رقابت های جهانی کلمیبا را نیز مد نظر قرار داده بودیم .
وی ادامه داد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در بازی های برون مرزی عملکرد قابل قبولی را از خود بر جا بگذاریم که بر همین اساس اردوهای منظم و خوبی را برگزار و بهترین نفرات را به اردو فراخواندیم تا پس از تست های به عمل آمده، آماده ترین اسکیت بازان به کلمیبا اعزام شوند
مربی تیم اسکیت بانوان ایران تصریح کرد: رقابت های جهانی کلمبیا از 28 مهر تا 8 آبان ماه برگزار خواهد شد که بدون شک باید شاهد حضور بهترین نفرات این رشته ورزشی در کلمیبا باشیم و این به معنای آن است که کار سختی پیش رو داریم اما همین حضور می تواند در بالا بردن سطح فنی مربیان و اسکیت بازان کشورمان موثر باشد .
وی گفت: شرایط تیم بانوان در استقامت بهتر از سرعت است و در بخش جوانان نیز از بزرگسالان عملکرد بهتری داشته ایم، خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته از سوی فدراسیون بر روی نوجوانان و جوانان سرمایه گذاری خوبی صورت گرفته که این امر می تواند آینده موفقی را پیش روی تیم بزرگسالان ایران قرار دهد .
احمدی بیگی تصریح کرد: اردوی تیم ملی اسکیت بانوان ایران در 2 نوبت صبح و عصر برگزار شده که فردا آخرین روز این اردو است، پس از این اردو یک هفته استراحت خواهیم داشت و دوباره نفرات را به اردو فراخوانده و از آنها تست های آمادگی به عمل می آوریم تا روند فعالیت اسکیت بازان را مشخص کنیم .
وی گفت: برای آنکه شاهد حضور شایسته ایران در رقابت های جهانی کلمبیا باشیم،‌ برای ملی پوشان رکوردهایی را مد نظر قرار گرفته ایم که باید بر اساس آن عمل کنند، در رشته سرعت 28:80 در 300 متر را مد نظرداریم و در استقامت نیز بر اساس عملکرد ملی پوشان تصمیم خواهیم گرفت .
......................................................................................................................................................................
 
مدیر کل  محترم تربیت بدنی  استان
باسلام و احترام؛
 
پیرو نامه شماره 3453/290 مورخ 17/12/88 این فدراسیون با عنوان هیات آن استان و با عنایت به مفاد مندرج در دستور العمل ارزیابی عملکرد هیئت های ورزشی و اطلاعات در اختیار این فدراسیون ، هیات محترم اسکیت آن استان در مقایسه با سایر هیات های کشور   (30 هیات) ضمن کسب......... امتیاز  رتبه .................... را در سال 88 کسب نموده است .
انتظار می رود  دستور فرمایند با مبنا قراردادن شاخص های ملحوظ شده در جدول رنکینگ سال 88 ( 10 شاخص با مجموع امتیاز 1000 ) اقدامات لازم را برای تحقق موارد مطروحه درسال جاری مد نظر قرارداده تا شاهد توسعه  بیش از پیش رشته مفرح اسکیت در آن استان باشیم ./م122

جمشید وزیری
رئیس فدراسیون اسکیت
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اطلاعیه کمیته آموزش و آزمون فدراسیون اسکیت
 
 
 
ریاست محترم هیات اسکیت استان
 
باسلام واحترام ؛
به استحضار می رساند ، کمیته آموزش و آزمون فدراسیون در نظر دارد در راستای هدفمند کردن و رفع نیازهای هئیت های محترم استانها در بخش های داوری و مربیگری رشته های مختلف اسکیت و به روز کردن اطلاعات مربیان و داوران کلیه استانها و انجام هماهنگی های لازم به منظور برگزاری دوره های آموزشی در سطح کشور گام بردارد .
لذا شایسته است کلیه برنامه های عملیاتی شش ماهه دوم سال 89 آن استان در بخش آموزش ( برگزاری دوره های مربیگری ، داوری و کارگاه های آموزشی در طول سال ) را حداکثر  تا تاریخ 30/5/89 به این  فدراسیون اعلام فرمایید ./م340

جمشید وزیری
رئیس فدراسیون اسکیت
 
……………………………………………………………………………………
 
 
 
حضور تيم ملي اسكيت نمايشي ( فري استايل) در مسابقات جهانی کره
 
تيم ملي اسكيت نمايشي ( فري استايل) عازم مسابقات جهاني شد .
روز گذشته تيم ملي اسكيت نمايشي فري استايل  (عبور از موانع ) كشورمان با دو ورزشكار و يك سرپرست عازم مسابقات جهاني كره جنوبي شد .
به گزارش روابط عمومي فدراسيون اسكيت :
آقايان  محمد اميدواري پور و فرهاد مهدوي بعنوان ورزشكار و محمد رضا صادقي  بعنوان سرپرست ، تيم ملي كشورمان را در اين مسابقات همراهي مي كنند .
شايان ذكر است كه اين مسابقات از تاريخ 13/6/89 آغاز و تا تاريخ 19/6/89 در شهر جئو جو ادامه خواهد داشت .
 
 
 
 
 
ديگران بايد در مورد عملكردم در فدراسيون اسكيت قضاوت كنند
 
 
رئيسفدراسيون اسكيت در گفتگو با خبرگزاری فارس
در مورد عملكرد من در فدراسيون ديگران بايد قضاوت كنند و هميشه در اين مورد از خودم حساب مي‌‌كشم .
 
وی درباره حضور يا عدم حضور تيم ملي اسكيت سرعت ايران در گوانگجو اظهار داشت:
كميته ملي المپيك در خصوص حضور يا عدم حضور تيم ما در اين مسابقات تصميم نهايي خود را نگرفته است و پس از بررسي‌هاي لازم نظر نهايي خود را اعلام خواهد كرد .
وي ادامه داد: يكي از شرايط حضور، ركورد انفرادي است كه با توجه به عملكرد خوب ملي‌پوشان اسكيت سرعت ايران در تايوان اميدوار هستيم، به اين مسابقات اعزام شويم .
وزيري از حضور تيم ملي اسكيت سرعت بانوان و مردان ايران در مسابقات جهاني كلمبيا خبر داد و افزود:
با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته جهت حضور در بازي‌هاي جهاني كلمبيا تا 28 مهرماه 3 اردو را پيش بيني كرده‌ايم، که  اردوي ملي پوشان براي حضور قدرتمند در اين مسابقات در حال برگزاری است .
رئيس فدراسيون اسكيت در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آيا مشكلات بودجه فدراسيون برطرف شده است، عنوان كرد :
از سوي سازمان تربيت بدني و كميته ملي المپيك كمك‌هايي به فدراسيون اسكيت شده است، مشكلات بودجه تا آغاز بازي‌هاي جهاني كلمبيا برطرف خواهد شد .
وي بار ديگر به نبود اسپانسر در فدراسيون اسكيت اشاره و خاطرنشان كرد:
متاسفانه هنوز فدراسيون هيچ اسپانسري ندارد، اما با بودجه سازمان تربيت بدني مسابقات ليگ را در رشته‌هاي مختلف و در رده‌هاي مختلف سني بدون هيچ مشكلي برگزار مي‌كنيم.
وزيري در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينكه آيا در مدت رياست خود بر مسند فدراسيون اسكيت از عملكرد خود راضي بوديد، گفت:
در اين مورد من نبايد قضاوت كنم، راجع به عملكردم در فدراسيون ديگران بايد قضاوت كنند، اما من هميشه در اين مورد از خودم حساب مي‌كشم.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 
 
 
ملي پوشان اسكيت سرعت براي رقابتهاي جهاني كلمبيا آماده مي شوند .
 
 
ملي پوشان اسكيت ايران براي حضور در رقابت جهاني كلمبيا در اردوي آماده سازي به سر مي برند
به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت : پس از آن كه 28 اسكيت باز پسر براي حضور در اردوي تمي ملي اسكيت ايران فرخوانده شدند، 27 بازيكن با معرفي خود به كادر فني، تمرينات خود را از روز 12 شهريور ماه آغاز كردند .
در اين اردو كه تا روز 18 شهريورماه ادامه خواهد داشت، ملي پوشان اسكيت در دو رشته اسكيت سرعت و استقامت زير نظر مسعود نيكمهر تمرينات خود را دنبال خواهند كرد تا براي حضور در رقابتهاي جهاني آماده شوند .
جلال استادي و شاهين درفشيان به همراه محمد مهدويان، نيكمهر را در آماده سازي ملي پوشان اسكيت ايران همياري مي دهند .
ملي پوشان امروز و در تمرين نوبت صبح خود كه از ساعت 10 آغاز شد، پس از نرمش و گرم كردن، تمرينات و برنامه هاي كادر فني را مرور كرده و بيشتر تمرينات خود را بر روي تمرينات هوازي معطوف كردند .
ملي پوشان اسكيت ايران روزانه 2 نوبت تمرين را در دستور كار خود دارند، اين اردو تا 18 شهريورماه ادامه دارد .
محمد صالحي، حسين منشيدي، ياسر مارابي، شايان صباغ، علي دلاوري، مصطفي طباطبايي،‌ پوريا قاسم پور، پوريا واحد، سجاد غلاميان، هومن فهيمي، فرشيد شايان، امين مهذب نيا، امير رضا بحريني مقدم و وحيد جعفري زاده حضور دارند .
همچنين ايمان زندي، صالح رشيدي، امير سپهر ربيعي، سهند رئيسي، علي رضا هوشنگي، پدرام فدوي، فرهاد بهرامي، سامان دستمرد، كيارش ستارزاده، اشكان خليلي،‌ مسعود غفوري، آرمين ابريشمي، محمد آرزومند و سعيد حاجي محمدي ديگر ورزشكاراني هستند كه به اين اردو فرخوانده شده اند .
رقابت جهاني اسكيت، 28 مهر تا 8 آبان ماه به ميزباني كلمبيا برگزار خواهد شد .
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………............
 
اردوي تيم ملي اسكيت دختران ايران براي حضور در رقابت هاي جهاني كلمبيا
 
اردوي آماده سازي تيم ملي اسكيت دختران ايران به منظور حضور در رقابت هاي جهاني كلمبيا در حال برگزاري است .
به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت : در اين اردو كه از روز 12 شهريور ماه آغاز شده است ، ملي پوشان اسكيت كشورمان زير نظر هدي احمد بيگي تمرينات خود را پيگيري مي كنند .
ملي پوشان اسكيت ايران صبح امروز و از ساعت 8:30 تمرينات خود را در كمپ تيم هاي ملي اسكيت ايران واقع در مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار كردند كه در ابتدا نرمش و گرم كردن نفرات در برنامه كادر فني قرار داشت .
مربي تيم ملي اسكيت ايران در اين اردو به اهميت رقابت هاي جهاني اسكيت كلمبيا اشاره كرد و از بازيكنان خواست با جديت بيشتري در تمرينات حاضر شوند و از تمامي لحظات به خوبي استفاده ببرن د.
دختران اسكيت باز كشورمان سپس حركت با تكنيك هاي مختلف را در دور پيست به اجرا در آوردند. ملي پوشان سپس 2 ساعت تمرين كردند .
با نظر كادر فني تيم اسكيت دختران ايران، ملي پوشان كشورمان بعداز ظهر امروز تمرينات خود را دنبال خواهند كرد.
بانوان اسكيت باز ايران كه خود را براي رقابت هاي جهاني كلمبيا اماده مي كنند تا روز 18 شهريورماه در دو نوبت صبح و عصر در آكادمي اسكيت مجموعه ورزشي آزادي تهران تمرين مي كنند و پس از چند روز استراحت، دور دوم تمرينات خود را از هفته آينده آغاز خواهند كرد.
نيلوفر مرداني،‌ نهال مقدم رحماني، الهام مدير دهقان، مهتاب اسلامي، سودا دانايي،‌ ساغر مظفري،‌ يكتا محسني،‌ فاطمه شازده احمدي ،‌ مريم مراوده،‌ شقايق امامي،‌ ماهرخ بدري، فاطمه بختيارنژاد، زهرا مظفري، فتانه رضواني راد،‌شادي مجيدي و نگار خرم اسكيت بازان كشورمان هستند كه به اين اردو دعوت شده اند.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 
 
رفیعانی : ملی پوشان در صورت کسب رکوردهای لازم به کلمیبا اعزام می شوند .
 
دبیر فدراسیون اسکیت گفت:
رقابت های جهانی اسکیت از 23 مهر تا 9 آبان ماه سال جاری به میزبانی کلمبیا برگزار خواهد شد که اسکیت بازان کشورمان در صورت رسیدن به رکوردهای مشخص شده، به این رقابت ها اعزام می شوند .
رضا رفیعانی" تصریح کرد: بدون شک در چنین رقابت هایی، همه تیم های مدعی جهان برای کسب عنوان و با دست پر ظاهر می شوند، بر همین اساس فدراسیون اسکیت سیاست گذاری هایی را انجام داده که ورزشکاران باید رکوردهایی را به دست آورند که در صورت رسیدن به آن رکوردها، به کلمبیا اعزام خواهند شد.
وی ادامه داد: بر همین اساس اردوهای تیم ملی اسکیت، در 2 بخش دختران و پسران را در مراحل مختلف پیش بینی کرده ایم، که یکی از این اردوها هم اکنون در آکادمی اسکیت مجموعه ورزشی آزادی در حال پیگیری است.
این اردوها به صورت مجزا و در زمان های مختلف و بر اساس برنامه ها" انیو مومنی" مربی ایتالیایی تیم ایران برگزار می شود که در این مرحله ""مسعود نیکمهر" به عنوان مربی تیم مردان و "سید جلال استادی"، "شاهین درفشیان" و "محمد مهدویان" به عنوان کمک وی را همراهی می کنند .

رفیعانی ادامه داد: در تیم دختران نیز "هدی احمد بیگی" مسوولیت آماده سازی نفرات را در این مرحله از اردو بر عهده دارد .

وی تصریح کرد: تنها هدف فدراسیون اسکیت این است که در رقابت های برون مرزی برای ایران کسب افتخار کنیم و بدون شک تمام تلاشهای فدراسیون نیز در این راستا صورت می گیرد .
سیاست فدراسیون بر این است که از همه نفرات و استعدادهای کشور به خوبی استفاده شود که امیدواریم نتایج کسب شده در چنین رقابتهایی،‌ خستگی را از تن مسوولان فدراسیون خارج کند .

گفتنی است اردوی تیم ملی اسکیت سرعت ایران از روز گذشته در آکادمی اسکیت مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شده و تا روز 18 شهریورماه ادامه خواهد یافت .
...................................................................................................................................................
 
 
رقابت هاي اسكيت به مناسبت عيد فطر برگزار مي شود
 
دبير هيات اسكيت استان تهران گفت :
به مناسبت عيد سعيد فطر يك دوره مسابقه اسكيت سرعت و نمايشي در 2 بخش مردان و بانوان زير نظر هيات اسكيت استان تهران برگزار مي شود .

به گزارش روابط عمومي فدراسيون اسكيت،

"كاوان درويشي" خاطرنشان كرد: رقابت هاي ليگ اسكيت سرعت تهران در بخش دختران در روزهاي 29 و 30 شهريور ماه و در بخش پسران در روزهاي اول و دوم مهرماه در رده سني نونهالان و نوجوانان به ميزباني حوزه شمال شرق تهران در پيست اسكيت شيان برگزار مي شود .
وي ادامه داد: در اين مسابقات كه در 5 مرحله برگزار مي‌شود، هر تيم موظف است با 14 ورزشكار در رده سني نونهالان و 7 ورزشكار در رده سني نوجوانان شركت كند. مسابقات در 5 مرحله و هر مرحله به ميزباني يك حوزه برگزار مي‌شود كه اين بار حوزه شمال شرق ميزباني را بر عهده گرفته است و در ادوار آينده حوزه هاي ديگر مسووليت اين امر را بر عهده خواهند گفت .
دبير اسكيت استان تهران خاطر نشان كرد: همچنين به مناسبت عيد سعيد فطر يك دوره مسابقات اسكيت نمايشي در 4 بخش مسابقات تفريحي زير 12 سال ، مسابقات تفريحي بالاي 12 سال، مسابقات با كفش تخصصي زير 12 سال و مسابقات با كفش تخصصي بالاي 12 سال در دو بخش آقايان و بانوان در روز 19 شهريور ماه در فرهنگسراي بهمن و مجموعه ورزشي پارك فدك برگزار مي‌شود .
وي از برگزاري رقابت هاي اگرسيو و برد خبر داد و گفت: نخستين دوره مسابقات اين دو رشته ورزشي در تهران برگزار مي شود كه آكادمي انقلاب تهران ميزباني ان را بر عهده گرفته است، تيم ها براي شركت محدوديت ندارند و مي توانند از هر تعداد ورزشكار كه مي خواهند استفاده كنند .
 
 
 
اسامی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی اسکیت سرعت بانوان
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت :
 
رياست محترم هيات اسكيت استان
با سلام  و احترام  ؛
به استحضار مي رساند ، اردوي تيم ملي اسكيت سرعت بانوان از تاريخ 12/6/89  لغايت  18/6/89  درمحل  آكادمي ملي اسكيت مجموعه ورزشي آزادي برگزار مي گردد .
زمان ورود و اسكان به اردو در ساعت  15 روز 12/6/89 مي باشد .
ضمنا" خوابگاه مخصوص ورزشكاران شهرستاني مي باشد .
ورزشكاران تهراني روز  13/6/89   ساعت 8 صبح در محل آكادمي حضور يابند .
ردیف
نام و نام خانوادگي
استان
1
نیلوفر مردانی
تهران
2
نهال مقدم رحمانی
تهران
3
الهام مدیر دهقان
تهران
4
مهتاب اسلامی
تهران
5
سودا دانایی
تهران
6
ساغر مظفری
تهران
7
یکتا محسنی
تهران
8
فاطمه شازده احمدی
تهران
9
مریم مراوده
تهران
10
شقایق امامی
تهران
11
ماهرخ بدری
تهران
12
فاطمه بختیارنژاد
تهران
13
زهرا مظفری
تهران
14
فتانه رضوانی راد
خراسان رضوی
15
شادی مجیدی
اصفهان
16
نگار خرم
تهران
 
 
 
اسامی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی اسکیت سرعت آقایان
 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت :
رياست محترم هيات اسكيت استان
با سلام  و احترام  ؛
به استحضار مي رساند ، اردوي تيم ملي اسكيت سرعت آقايان  از تاريخ 12/6/89  لغايت  18/6/89  درمحل  آكادمي ملي اسكيت مجموعه ورزشي آزادي برگزار مي گردد .
زمان ورود و اسكان به اردو در ساعت  15 روز 12/6/89 مي باشد .
ضمنا" خوابگاه مخصوص ورزشكاران شهرستاني مي باشد .
ورزشكاران تهراني   روز  13/6/89   ساعت 8 صبح در محل آكادمي حضور يابند .
 
رديف
نام و نام خانوادگي
استان
رديف
نام و نام خانوادگي
استان
1
محمد صالحي
مركزي
15
ايمان زندي
كرج
2
حسين منشيدي
كرج
16
صالح رشيدي
اصفهان
3
ياسر مارابي
آذربايجان شرقي
17
امير سپهر ربيعي
كرج
4
شايان صباغ
كرج
18
سهند رئيسي
مازندران
5
علي دلاوري
تهران
19
علي رضا هوشنگي
تهران
6
مصطفي طباطبائي
تهران
20
پدرام فدوي
كردستان
7
پوريا قاسم پور
اصفهان
21
فرهاد بهرامي
بوشهر
8
پوريا واحد
زنجان
22
سامان دستمرد
كردستان
9
سحاد غلاميان
زنجان
23
كيارش ستارزاده
همدان
10
هومن فهيمي
آذربايجان شرقي
24
اشكان خليلي
اصفهان
11
فرشيد شايان
مركزي
25
مسعود غفوري
همدان
12
امين مهذب نيا
تهران
26
آرمين ابريشمي
خراسان رضوي
13
امير رضا بحريني مقدم
خراسان رضوي
27
محمد آرزومند
خراسان رضوي
14
وحيد جعفري زاده
تهران
28
سعيد حاجي محمدي
تهران
...................................................................................................................................................
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
كاوان: سطح كيفي رقابتهاي اسكيت هاكي جام رمضان رضايت بخش است .
 
دبير هيات اسكيت استان تهران:
رقابت‌هاي اسكيت هاكي جام رمضان در دو بخش مردان و زنان به ميزباني آكادمي اسكيت مجموعه ورزشي انقلاب تهران در حال برگزاري مي باشد كه خوشبختانه سطح كيفي اين رقابتها در حد قابل قبولي بوده است .
'كاوان درويش' در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون اسکیت افزود: اين رقابت ها به مناسبت ماه مبارك رمضان آغاز شده كه در بخش مردان 9و در بخش بانوان شاهد حضور6 تيم هستيم .
وي ادامه داد: تيم‌هاي جوانان انقلاب، ديزل ساز، پرشين اسپرت، پرسيس، انقلاب الف، انقلاب ب، پويا الف و ب و تيم پيشوا در بخش مردان و تيم‌هاي انقلاب الف و ب، جوانان انقلاب، پرسيس، ديزل ساز و ورامين در بخش بانوان تيم‌هاي شركت‌كننده در اين رقابت‌ها هستند .
دبير هيات اسكيت استان تهران يادآور شد: در بخش آقايان، رقابت‌ها در 10 مرحله و در بخش بانوان در هفت مرحله برگزار مي‌شود كه تيم‌ها و نفرات برتر در روز عيد فطر اعلام خواهد شد .
نتايج اين بازي ها تا اين لحظه به شرح زير است:

بانوان

دور نخست:
انقلاب 'الف' 1- انقلاب 'ب' صفر
ورامين 8 - پرسيس صفر
ديزل ساز صفر - جوانان انقلاب صفر

دور دوم:
ورامين صفر - انقلاب 'ب' 2
ديزل ساز صفر - انقلاب 'الف' 1
جوانان انقلاب 3 - پرسيس صفر

دور سوم:
ديزل ساز 1 - انقلاب 'ب' صفر
جوانان انقلاب صفر - ورامين 3
پرسيس 1- انقلاب 'الف' 9

آقايان

دور اول:
پيشوا 1 - جوانان انقلاب 3
انقلاب 'ب' 5 - پرشين اسپرت 1
پويا 'ب' 12 - پرسيس يك
پويا 'الف' صفر - انقلاب 'الف' 8
در اين دور دزيل ساز با قرعه استراحت رو به رو شد.

دور دوم:
ديزل ساز 7 - جوانان انقلاب صفر
پيشوا 2 - پرسيس صفر
انقلاب'ب' - انقلاب 'الف'‌ برگزار نشد
پويا 'ب' 8 - پويا 'الف' صفر
در اين دور پرشين اسپرا استراحت داشت.

دور سوم:
ديزل ساز 2 - پرشين اسپرت صفر
جوانان انقلاب 2 - پرسيس 3
پيشوا 1 - پويا 'الف' 2
انقلاب 'ب' 1 - پويا 'ب' 4
در اين دور انقلاب 'الف' استراحت داشت.

دور چهارم:
ديزل ساز 6 - پرسيس صفر
پرشين اسپرت صفر - انقلاب 'الف'‌ 5
جوانان انقلاب 2 - پويا 'الف' 2
پيشوا صفر - انقلاب 'ب' 2
در اين دور تيم پويا 'ب' استراحت داشت.

دور چهارم:
ديزل ساز 3 - انقلاب 'الف' 2
پرسيس 1 - پويا 'الف' 3
پرشين اسپرت 1 - پويا 'ب' 5
جوانان انقلاب 1 - انقلاب 'ب' 3
در اين دور تيم پيشوا استراحت داشت.

گفتني است رقابت‌هاي آقايان از
27و ديدار بانوان از 31 مردادماه آغاز شده است. همچنين چهره تيم هاي قهرمان روز 19 شهريور ماه اعلام خواهد شد.
...................................................................................................................................................
 
 
 
 
 
 
 
 
مسعود نيكمهر مربي تيم ملي اسكيت سرعت جوانان ايران شد .
 
 
با حكم جمشيد وزيري رئيس فدراسيون اسكيت كشورمان مسعود نيك مهر به عنوان مربي تيم ملي اسكيت سرعت جوانان ايران شد .
به گزارش روابط عمومي فدراسيون اسكيت، در حكم رئيس فدراسيون اسكيت ايران آمده است:
نظر به سوابق و تجارب جنابعالي در زمينه ورزش اسكيت سرعت، به موجب اين ابلاغ به عنوان مربي تيم ملي اسكيت سرعت جوانان ايران منصوب مي شويد .
اميد است با اتكال به خداوند متعال و بهره گيري از تجارب ارزنده، گام هاي موثري در جهت ارتقاء سطح كمي و كيفي ورزش اسكيت برداشته شود .
.......................................................................................................................................................................
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
نصيري رئيس هيات اسكيت استان زنجان شد  .
 
 
با حكم جمشيد وزيري رئيس فدراسيون اسكيت، عليرضا نصيري به مدت 4 سال به عنوان رئيس هيات اسكيت استان زنجان منصوب شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون اسكيت، در حكم رئيس فدراسيون آمده است :
با استناد به بند 4 از ماده 7 آئين نامه هيات هاي ورزشي استان ها و پيشنهاد مجمع عمومي هيات اسكيت استان زنجان و در اجراي ماده 10 آئين نامه هيات هاي ورزشي استانها، به موجب اين ابلاغ از تاريخ 19 مردادماه 89 به مدت 4 سال به رياست هيات اسكيت استان زنجان منصوب مي شويد .
توفيق جنابعالي را در راه خدمت به اهداف مقدس نظام جموري اسلامي ايران را از خداوند متعال خواهانم .
...................................................................................................................................................
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
وزیری: آینده نگری من پس از دوران مدیریتی ام، به بار خواهد نشست
 
رئیس فدراسیون اسکیت گفت:
با آن که می دانم نتایج و اثرات برنامه های من پس از دوران مدیریتی ام مشخص می شود اما به دلیل عشق و اعتقادی که دارم این راه را ادامه می دهم .
به گزارش روابط عمومي فدراسيون اسكيت، جمشید وزیری‌ افزود: به عنوان فردی که سال ها در ورزش ایران حضور داشته و دارم، عادت کرده ام که طبق برنامه و اصول حرکت کنم و بر همین اساس عادت ندارم امروز خود را ببینم چرا که می دانم فردای نیز هست که باید پاسخگوی آن باشم .
وی تصریح کرد: اگر مدیر یا رئیس فدراسیونی تنها به امروز خود اکتفا کند، بدون شک موفق نخواهد شد چرا که اگر سرمایه گذاری و آینده نگری نداشته باشیم بدون شک محکوم به شکست و نابودی خواهیم بود و این همان چیزی است که باید از آن ترسید .
رئیس فدراسیون اسکیت با اشاره به اهمیت ورزش و نتایج کسب شده برای تیم های مختلف گفت: این را قبول دارم که باید به نتایج اهمیت داد اما آیا این موضوع باید تفکراتی را ایجاد کند که از آینده نگری و جوانگرایی در تیم های ورزشی، ترسید؟ اگر این چنین است در آینده که نسل امروز کنار خواهند رفت چه کسانی و با چه پشتوانه ای جای آن ها را خواهند گرفت؟
وزیری ادامه داد: با آن که می دانم فعالیت های من در دوران مدیریتی ام به نتیجه نمی رسد و در سالیان پس از آن می توان نتایج و اثرات مطلوب آن را دید اما باز هم بر حسب اعتقادات و نگرشی که دارم به سرمایه گذاری بر روی نونهالان و نوجوانان ادامه خواهم داد و این قول را می دهم که در سالیان نه چندان دور، ورزشکارانی از ایران در بین برترین های اسکیت جهان دارای عنوان و مقام خواهند بود .
وی گفت: در فدراسیون اسکیت به سرمایه گذاری بر روی نونهالان ورزشکار توجه ویژه ای شده و بر همین اساس اقدام به برگزاری لیگ نونهالان و نوجوانان کرده ایم و شک ندارم این برنامه ها در آینده نتایج بسیار خوبی برای این رشته ورزشی به همراه خواهد داشت .
...................................................................................................................................................
 
 
 
 
ركورد اسكيت سرعت ايران شكسته شد .
 
در رقابت های لیگ اسکیت سرعت ایران، رکورد این رشته ورزشی بهبود یافت.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون اسكيت، در ادامه رقابت های لیگ اسکیت سرعت کشورمان که با همت و تلاش مسئولان فدراسیون اسکیت در سال جاری در حال انجام است، محمد صالحی موفق شد با ثبت زمانی مناسب ضمن بهبود رکورد این رشته ورزشی یک بار دیگر نام خود را در بین برترین های این رشته،‌ مطرح کند.

صالحی در این رقابت ها با ثبت زمان 25.49 ثانیه در ماده 300 متر موفق شد رکورد مهرداد ثابت نیا را که در رقابت های اسکیت قهرمانی جهان در سال 2007 به دست آمده بود را بهبود بخشد.
4ثابت نیا در آن رقابتها موفق شده بود زمان 25.90 را برای خود و ایران به ثبت برساند. گفتنی است محمد صالحی عضو تيم پاوراسلايد تمدن شرق تهران است.
رقابت‌هاي ليگ اسكيت سرعت كشورمان از اوايل اين هفته آغاز شد. اين رقابت ها دوشنبه شب پايان يافت .
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 
 
 
 
توجه به نقش تغذيه در فعاليتهاي بدني بسيار مهم است .
به منظور عملياتي كردن مفاد تفاهم‌نامه بين فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك ، موسسه تغذيه، توسعه وسلامت و انجمن علمي غذا و تغذيه حامي سلامت نخستين نشست در محل فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك تشكيل شد.
در اين جلسه كه با حضور شهريان رئيس فدراسيون، دكتر ربابه شيخ الاسلام رئيس موسسه تغذيه، سلامت و توسعه دكتر مظهري رئيس انجمن علمي غذا و تغذيه حامي سلامت، دكتر كاوه خبيري نايب رئيس انجمن علمي تغذيه، قاسمي دبير فدراسيون و دكتر خداياري رئيس كميته آموزش فدراسيون تشكيل شد كه ابتدا شهريان در خصوص گستردگي جامعه مخاطب اين فدراسيون وگسترده رده‌هاي سني و همچنين ضرورت توجه به نقش تغذيه در فعاليت بدني و سلامت آحاد جامعه و نيز توسعه ورزش قهرماني سخناني را مطرح كرد .
سپس خانم دكتر ربابه شيخ الاسلام در خصوص فعاليت‌هاي موسسه و زمينه‌هاي مشترك همكاري با فدراسيون نكاتي را ارائه كردند و در ادامه دكتر مظهري اهداف انجمن را در زمينه تامين نيازهاي تغذيه مردم و ايجاد ايمني غذا مطرح كرد .
در اين جلسه با توجه به نقش تغذيه درفعاليت بدني و نيز ضرورت ايجاد تغييرات مثبت در عادات غذايي افراد، در راستاي توسعه سلامت مقرر شد فدراسيون فعاليت‌ها خود در زمينه تغذديه را با همكاري در سازمان در دو بعد عمومي و تخصصي برنامه‌ريزي نمايد .
همچنين با توجه به گستردگي دامنه فعاليتهاي اين فدراسيون در كشور نياز هيات‌هاي استاني به برگزاري كارگاه‌هاي تخصصي تغذيه ويژه مربيان مقررشد، تربيت نيروهاي متخصص تغذيه به صورت آبشاري برنامه‌ريزي و اجرا شود به عنوان اولين گام تربيت مدرسي تغذيه در دستور كار قرار گرفت .
همچنين برگزاري جشنواره‌هاي مختلف رشد وسلامت، حركت، تغذيه ويژه كودكان، نوجوانان وجوانان به منظور ارتقاي ورزش خانواده‌ها در زمينه تفنن تغذيه در رشد و سلامت مورد تاكيد قرار گرفت ./40
 
فعاليت‌هاي فدراسيون در قالب منطقه‌اي در كشور به اجرا درخواهد آمد
در چهارمين نشست روساي هيات‌هاي آمادگي جسماني و ايروبيك عنوان شد
فعاليت‌هاي فدراسيون در قالب منطقه‌اي در كشور به اجرا درخواهد آمد
 
رباب شهريان رئيس فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك در چهارمين نشست روساي هيات‌ها، سياست‌هاي خود را بر لزوم بهره‌مندي هرچه بيشتر از خردجمعي در برنامه‌ريزي و اجراي فعاليت‌ها و توسعه توانمندي‌هاي علمي و اجرايي منابع انساني، كاهش هزينه هيات‌ها جهت مشاركت در فعاليت‌ها، تسريع در پيگيري و اجراي امور استانها و شهرستان‌هاي تابعه و نيز تقويت جايگاه نظارتي فدراسيون و هيات‌هاي استاني در حوزه مديريت در برنامه‌ريزي اعلام كرد.
وي تاكيد كرد انجام فعاليت‌ها به ويژه برنامه‌هاي آموزشي به صورت منطقه‌اي در رفع كمبود نيروي انساني متخصص در استانها با صرف هزينه‌هاي كمتر بسيار اثرگذار خواهد بود.
در اين راستا طرح تقسيم كشور به شش منطقه و تشكيل شوراي مناطق در فدراسيون ارائه و مورد تصويب روساي هيات‌ها قرار گرفت. كه اعضاي اين شورا مسئولين فدراسيون و روساي هر يك از مناطق خواهند بود.
همچنين مقرر شد ريئس، دبير و دبيرخانه هر منطقه معين و جلسات هر منطقه به صورت فصلي ميزبان هيات‌هاي استان تحت پوشش آن منطقه برگزار گردد./41
اطلاعيه
 
برگزاري دوره‌هاي بازآموزي ويژه مربيان درجه 2 و 1 آمادگي جسماني
 
به اطلاع آن دسته از مربياني كه كارت مربيگري درجه2و1آمادگي جسماني را پيش از سال 1385 از انجمن آمادگي جسماني بانوان دريافت كرده‌اند مي‌رساند، فدراسيون به منظور روزآمد نمودن مربيان و نيز تعويض گواهي مربيگري انجمن با فدراسيون اقدام به برگزاري دوره‌هاي بازآموزي به شرح جدول زير مي‌نمايد.
بازآموزي مربيان درجه2
بازآموزي مربيان درجه1
23 و 24 مردادماه 1389 دوره عملي
25 و 26 مرداد ماه 1389 دوره عملي
27 و 28 مردادماه 1389 دوره تئوري
27 و 28 مردادماه 1389 دوره تئوري
 
 
علاقمندان به شركت در اين دوره‌ها مي‌توانند جهت ثبت‌نام به هيات استان تهران واقع در نظام آباد- ورزشگاه ديهيم  مراجعه و يا با شماره تلفن‌هاي 77266066 4-77699463 تماس حاصل نمايند.
 
 
 
 
 
 
 
شرايط شركت در دوره
-        دوره‌ها ويژه بانوان استان تهران مي‌باشد.
-        تنها مربياني كه كارت مربيگري خود را پيش از سال 1385 و از انجمن آمادگي جسماني بانوان دريافت كرده‌اند مجاز به شركت در اين دوره مي‌باشند.
                مدارك موردنياز جهت ثبت نام و شركت در دوره:
-        1 قطعه عكس 3×4
-        به همراه داشتن اصل و كپي كارت مربيگري انجمن آمادگي جسماني بانوان
-        به همراه داشتن اصل و كپي كارت ملي
-        ارائه فيش بانكي به مبلغ 000/800 ريال در وجه شماره حساب سيبا به شماره 0105974939003 نزد بانك ملي شعبه نمايشگاه بين‌المللي به نام فدراسيون آمادگي جسماني وايروبيك
                توجه:
-        حضور در كليه ساعات دوره (تئوري و عملي) الزامي است.
-        به همراه داشتن لوازم ورزشي در طول دوره اعزامي است.
                مكان برگزاري دوره: خيابان هفده شهريور- ميدان شهدا- جنب ايستگاه مترو- مجموعه فرهنگي                ورزشي برق تهران- سالن واليبال
                برنامه زمانبندي دوره
نام دوره
23/5/89
24/5/89
25/5/89
26/5/89
27/5/89
28/5/89
مربيگري درجه2
15-8 عملي
15-8 عملي
-
-
18-8 (تئوري)
18-8 (تئوري)
مربيگري درجه1
-
-
15-8 عملي
15-8 عملي
18-8 (تئوري)
18-8 (تئوري)
 
مكان برگزاري دوره‌هاي تئوري به جاده قديم شميران- بالاتر از سه راه طالقاني- خيابان بوشهر- دفتر امور مشترك هيات‌هاي ورزشي استان تهران- سالن آمفي تئاتر
اطلاعيه
اولين دوره آموزش داوري درجه 3 ايروبيك دفاعي
 
قابل توجه علاقمندان به شركت در دوره داوري درجه 3 ايروبيك دفاعي
فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك در نظر دارد اولين دوره آموزش داوري درجه 3 ايروبيك دفاعي را در روز هاي  16 ،17 و 18 شهريور ماه در تهران برگزار نمايد و علاقمندان جهت حضور در اين دوره و كسب اطلاعات بيشتر مي توانند با خانم حسين خاه با شماره تلفن  471 09123030 تماس حاصل فرمايند .
مدارك لازم جهت شركت در اين دوره عبارت اند از :
-   مدرك مربيگري درجه 3 ايروبيك دفاعي
-   مدرك تحصيلي ديپلم و بالاتر
-   فتوكپي شناسنامه و كارت ملي
-   فيش واريزي به مبلغ 000/400 ريال به حساب فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك به شماره 0105974939003
محل برگزاري اين دوره ، تهران ميدان ونك ، خيابان گاندي كوچه پنجم پلاك پنج مجموعه ورزشي ورزآهنگ
اصلاحيه
06:18 7/6/1389
 
اصلاحيه مورخ 6/6/89 در خصوص رده هاي سني
مسابقات آمادگي جسماني عمومي مردان
 
1- مسابقات مردان در رده‌هاي سني نوجوانان و جوانان (زير 20 سال) و بزرگسالان (بالاي 20 سال) برگزار مي‌شود.
2- تعداد شركت كننده در رده‌هاي سني نوجوانان و جوانان به شرح جدول زير مي‌باشد:
رده سني
سن
سال تولد
تعداد ورزشكار
تعداد مربي
تعداد سرپرست
مجموع ورزشكار
مجموع نفرات اعزامي
نوجوانان
12 و13 سال
1377-1376
1
1
1
4
7
14 و 15 سال
1375-1374
1
جوانان
16 و17 سال
1373-1372
1
1
18 و 19 سال
1371-1370
1
 
3- تعداد شركت كننده در رده سني بزرگسالان به شرح جدول زير مي‌باشد:
رده سني
سن
سال تولد
تعداد ورزشكار
تعداد مربي
تعداد سرپرست
مجموع ورزشكار
مجموع نفرات اعزامي
گروه سني اول
24-20 سال
1369-1365
1
 
1
 
1
7
9
گروه سني دوم
29 - 25 سال
1364-1360
1
گروه سني سوم
34 - 30سال
1359-1355
1
گروه سني چهارم
39- 35 سال
1354-1350
1
گروه سني پنجم
44- 40 سال
1349-1345
1
گروه سني ششم
49 -45 سال
1344-1349
1
گروه سني هفتم
50 سال به بالا
1343 به پايين
1
 
بر پايي ايستگاه رايگان مشاوره ورزشي در بيرجند  
 ايستگاه رايگان مشاوره ورزشي در پاركهاي بيرجند مخصوص ورزشكاران صبحگاهي اين شهرستان داير شد .   
دكتر افضل پور رئيس هيات آمادگي جسماني وايروبيك استان خراسان جنوبي ضمن اعلام اين خبر گفت :  اين طرح براي اولين بار به ابتكار اين هيات ويژه ورزشكاران خانم و آقا در پاركهاي توحيد و وحدت شهرستان بيرجند برگزار شد.
 وي ادامه داد: علمي كردن ورزش ، كمك به رفع مشكلات جسماني افرادي كه در پاركها ورزش ميكنند وعمومي كردن ورزش  و ارائه اطلاعات علمي به افراد براي تاثير پذيري بيشتر و مفيدتر از فعاليتهاي ورزشي همچنين ارائه مشاوره به خانواده ها در زمينه هدايت فرزندان به ورزش و كمك به شناخت استعدادها از مهمترين اهداف اين طرح است .  
وي ادامه داد : مشاوره درباره موضوعات تغذيه و كنترل وزن ، حركات اصلاحي و آسيب شناسي ، بازتواني و بازپروري ، علم تمرين و استعداديابي از ديگر موارد اين طرح ميباشد.   /47
Copyright © I.R.Iran Federation of Sport Aerobic & Fitness | All Rights Reserve
تربيت مربيان متخصص آمادگي جسماني ويژه رشته هاي ورزشي
جلسه عملياتي كردن طرح تربيت مربيان متخصص آمادگي جسماني رشته هاي ورزشي تشكيل شد.
در اين جلسه كه با حضور خانم‌ها شهريان، قاسمي، حسيني، دكتر آقاعلي‌نژاد، ولي‌اله صالح‌نيا و دكتر عباس خداياري تشكيل شد، فرآيند اجراي طرح تربيت مربيان متخصص آمادگي جسماني رشته‌هاي ورزشي به تصويب رسيد. در اين جلسه ابتدا شهريان در خصوص وظيفه و هدف فدراسيون در زمينه ارائه خدمات تخصصي به ساير فدراسيون‌ها و نيز لزوم توجه به رشته‌ آمادگي جسماني به عنوان محور توسعه ورزش قهرماني سخن گفت. او اشاره كرد كه در ابتداي سال جاري در پاسخ به مكاتبات فدراسيون با ساير فدراسيون‌هاي ورزشي فدراسيون ‌ها در خصوص مشاركت در طرح  تربيت نيروهاي متخصص آمادگي جسماني با همكاري اين فدراسيون ابراز تمايل كرده‌اند كه مطالعات اوليه اجراي طرح در طي سه ماه گذشته انجام شد و اينك زمان عملياتي كردن طرح مذكور فرا رسيده است و مقرر گرديد برنامه‌ريزي در خصوص تعيين زمان اجراي طرح صورت پذيرد.
در اين جلسه مقرر شد دكتر آقاعلي نژاد كه در زمينه طراحي تمرينات آمادگي جسماني تخصصي رشته‌هاي مختلف سابقه طولاني و تجربيات ارزشمندي دارند به رياست كميته را برعهده داشته باشند.
در اين جلسه همچنين مقرر شد كه طي نشست با كارشناسان فدراسيون‌هاي علاقمند به مشاركت در اين طرح، نسبت به تعيين سرفصل و محتواي دروس مربوطه، شرايط شركت‌كنندگان و اساتيد دوره‌ها تعيين و نسبت به برگزاري دوره‌ها اقدام شود.
شهريان در پايان جلسه اظهار اميدواري كرد با اجراي اين طرح علاوه بر اجراي رسالت فدراسيون بتوان در رفع كاستي‌هاي موجود در زمينه مربيان متخصص آمادگي جسماني رشته‌هاي ورزشي قدم‌هاي موثري برداشت.
حضور ورزشكاران فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك در راهپيمايي روز قدس
 فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك انزجار خود را از رژيم نژاد پرست و اشغالگر قدس ابراز كردنند .  
همزمان با راهپيمايي با شكوه روز قدس ، فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك همگام با مردم مومن و روزه دار ايران اسلامي در انزجار خود را از رژيم غاصب اسرائيل اعلام كردنند.
صدور كارت هوشمند ورزشي به اعضاء و فعالان فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك  
   فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك اقدام به صدور كارت هوشمند ورزشي براي مربيان ، ورزشكاران و فعالان خود ، مي نمايد
اين فدراسيون به منظور تسهيل در امور اداري و رفاه حال مربيان ، ورزشكاران و فعالان خود اقدام به تهيه و توزيع كارت هوشمند ورزشي كرده است .
كليه افرادي كه داراي اين كارت مي باشند ، علاوه بر استفاده به عنوان كارت شناسايي به عنوان پرونده كاري ، كارت بيمه و پرونده پزشكي ، جهت انجام امور بانكي ، شتابي ، شعبه اي اينترنتي ، پايانه هاي فروش  و خود پردازهاي و استفاده از سامانه مديريت سبد خريد خانوار و سامانه تخفيف ايماشاپ و تخفيف بين 5 تا 35 درصد در مراكز خريد و خدماتي و رفاهي در سراسر كشور مي توانند استفاده نمايند .
 لازم به ذكر است جهت انجام فعاليتهاي مربيان و فعالان فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك داشتن اين كارت الزامي است .
برگزاري مسابقات قهرمان كشوري آمادگي جسماني عمومي در قم
 
  هيات آمادگي جسماني و ايروبيك استان قم ميزبان مسابقات قهرمان كشوري آمادگي جسماني عمومي مردان كشور شد   
اولين دوره مسابقات آمادگي جسماني عمومي زير نظر فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك در دو رده جوانان و نوجوانان از تاريخ 31 شهريور لغايت 3 مهر ماه در قم برگزار خواهد شد .   
لازم به ذكر است تا كنون 21 تيم در رده جوانان و 16 تيم در رده نوجوانان از كليه هيات هاي آمادگي جسماني و ايروبيك سراسر كشور اعلام آمادگي كرده اند . 
 
اطلاعيه 
 
اطلاعيه
برگزاري اولين دوره تربيت مدرس تغذيه
اهداف:
-         تربيت نيروي متخصص جهت تدريس در كارگاه‌هاي تغذيه ورزشي مربيان آمادگي جسماني و ايروبيك
-         ارتقاي دانش مربيان و مدرسين در زمينه تغذيه
-         ايجاد تعامل هرچه بيشتر بين فدراسيون و دانشگاه ها به منظور علمي كردن ورزش
-         اجراي برنامه هاي آموزشي پيش‌بيني شده فدراسيون
-         اجراي تفاهم‌نامه فيمابين فدراسيون و موسسه سلامت، تغذيه و توسعه و انجمن علمي غذا حامي سلامت
تاريخ برگزاري دوره: 29 لغايت 31/6/89 ساعت 9:00 صبح لغايت 17:00 عصر
مكان: تهران- خيابان گاندي- خيابان پنجم- باشگاه ورزآهنگ
شرايط شركت كنندگان:
-         دانشجويان و فارغ التحصيلان مقطع دكتري تربيت بدني با گرايش فيزيولوژي  و دانشجويان و فارغ‌التحصيلان مقطع دكتري تغذيه مي‌توانند در دوره شركت نمايند
-         ارائه اصل وكپي مدرك تحصيلي
-         ارائه فيش واريزي به مبلغ 000/850  به حساب سيبا به شماره 0105974939003 نزد بانك ملي شعبه نمايشگاه بين‌المللي به نام فدراسيون آمادگي جسماني وايروبيك
-         ارائه يك قطعه عكس و كپي شناسنامه
لازم به ذكر است به كليه شركت كنندگان گواهي شركت در دوره اعطاء مي‌شود و افراديكه دوره را با موفقيت به پايان برساند به عنوان مدرس تغذيه فدراسيون خواهند بود.
 
تمرینات پلی متریک :
 
       یکی از راههای موثر جهت تقویت سرعت و قدرت بازیکنان ، تمرینات پلی متریک است  .
اصول حرکت شناسی بر این اصل تاکید دارد که معمولا قبل از هر حرکتی تعدادی از عضلات کشیده می شوند که عکس العمل ان بصورت انقباض ظاهر می شود و باعث تجمع نیرو در عضله می گردد .
بنابر این طبیعی است کششهای فوری و سریع باعث اتحاد و جمع شدن قدرت در عضلات می شود .
در واقع کوتاهترین و سریعترین راه برای یک حرکت موثر، کشش ماهیچه ها می باشد ، بعنوان مثال برای اینکه بتوانید بپرید نیاز است زانوها تا حدی خم شوند و ایجاد کشش در عضلاتی مانند چهار سر ، عضلات باز کننده و همسترینگ است ، که نتیجه ان در نهایت منجر به پریدن می شود .
تمرینات پلی متریک هیچ شباهتی ازنظر بازدهی به انواع تمرینات مانند سرعتی ، قدرتی ویا هوازی ندارد .
بلکه خود از سبکی مستقل بر خوردار است و مکمل سایر انواع تمرینات می باشد ، واین تصور که با تمرینات پلی متریک دیگر نیازی به تمرینات سرعتی و قدرتی نیست کاملا غلط است .
تا کنون مربیان و بازیکنان زیادی از این روش جهت ارتقاء سطح کیفی و تکنیکی خود بهره برده اند .
نکته قابل توجه اینکه تمرینات پلی متریک مستقیما باعث تقویت توان در بازیکنان است واینکه توان در فوتبال چه جایگاهی دارد و هویت آن چیست را مفصلا در آینده به آن می پردازیم .
دکتر اسپازف روسی که ابداع کننده پلی متریک است در مورد آن چنین میگوید که تمرینات پلی متریک در کنار سایر انواع تمرینات نقش هماهنگ کننده و ارتباط دهنده آنها با یکدیگر است .
چند اصل مهم :
·        توجه داشته باشید استفاده از وزنه در تمرینات پلی متریک مناسب نیست و بهترین وزنه ، وزن ورزشکار می باشد .
·        استمرار و مداومت در تمرینات بسیار حائز اهمیت است
·        استفاده از الگوهای مناسب تمرینی متداول ( استفاده از تمرینات مشخص واستاندارد توصیه شده ، به علت تخصصی بودن نوع این تمرینات بهتر است از تغییرات دوری شود )
 
راهنماییهای مهم :
1.      5 الی 10 دقیقه فعالیت هوازی و سپس 15 دقیقه کشش به تمام گروههای عمده ماهیچه ای
2.      پلی متریک را می توان در شروع یک تمرین استقامتی یا کار با توپ انجام داد  ویا در پایان یک جلسه تمرین .
3.      تمرینات پلی متریک نباید بازیکنان رااز نفس بیاندازویا خسته کند در واقع بازیکنان از انجام آن خسته نمی شوند و احساس نشاط به آنان دست می دهد .
4.      2 دقیقه استراحت بین هر نوبت تمرینی مناسب است این استراحت نباید مطتق باشد ، دویدن آرام یا گام به گام توصیه می شود .
5.      تیمهایی که هر روز هفته تمرین می کنند هفته ای 2 جلسه و تیمهایی که یک روز در میان تمرین می کنند هفته ای یک جلسه مناسب است . ( توجه کنید که حداقل زمان بین 2 جلسه پلی متریک باید 48 ساعت باشد )
6.      اگر تمرینی باعث درد عضلات شد فورا آن را قطع کنید .
 
خصوصیات تمرین پلایمتریک :
 
·        این تمرینات نیرو را به قدرت تبدیل ودر نهایت موجب رشد و تقویت توان بازیکنان می شود .
·        ایجاد نشاط و شادابی در تمرینات و تنوع حرکاتی
·        ارتقاء سطح روحی ورزشکاران
·        جهش در قابلیت تکنیکهای فردی و بالا بردن سطح اطمینان به نفس بازیکنان ودر نتیجه تعالی تیمی
 
 
 
چند نمونه از تمرینات پلی متریک :
001 ایستادن بر روی پا و پرش به کشیدگی کامل بدن در اوج پرش
ورعایت حالت خمیدگی پاها ، توجه کنید این تمرینات باید پیوسته بدون
 استراحت در 1 2 دقیقه در 2- 3ست انجام شود
 
002 توجه کنید سر رو به جلو باشد بهم رسیدن و
برخورد پاها در هوا بسیار مهم است ، این تمرین باید
پیوسته باشد ودرست های 1-2 دقیقه ای
 
 
003- تمرین کاملا ساده ومتعارف می باشد
توجه کنید که در هنگام پرش کاملا در هوا
شناور باشد .
 
 
004 این تمرین باید بر روی هر 2 پا به نوبت
انجام دهید توجه کنید بین تعویض پاها فاصله زمانی بوجود نیاید .
شما میتوانید این تمرین را بصورت حرکت رو به جلو انجام دهید
میتوانید در فاصله کوچکتر یا بزرگتر انجام دهید
 
 
 
005 استفاده از حلقه ضروری نیست ولی باعث دقت و تمرکز
می شود بازیکن پس از رسیدن به پایان مسیر را بصورت مخالف
با این حرکت ادامه دهد و مانع از قطع تمرین شود .
 
006 تمرینی ساده ولی پر محتوا به حرکت دستها توجه داشته باشید
یکی از بهترین نوع تمرینات پلی متریک می باشد .
 
007 در این تمرین نیز حرکت دستها باعث تحرک
بیشتر می شود . این تمرین را 7 8 بار انجام داده و
 استراحت 2 دقیقه بین هر ست .
………………………………………………………………………………………………………………………….
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
از گوانگژو تا المپيك 2020
معاون ورزشي سازمان تربيت بدني گفت: پس از يك پروسه مهم و تاثیر گذار و با حضور كارشناسان خبره ورزش برنامه مدون كوتاه مدت، ميان مدت و دراز مدتی براي ورزش كشور تدوين كرده ايم و از همين امروز تا 10 سال آينده برنامه هاي سازمان تربيت بدني براي ورزش ايران مشخص شده است.
حميدسجادي با بيان مطلب فوق به پايگاه خبري ورزش ايران گفت: برنامه ريزي در هر سازماني نيازمند حضور افرادي كارشناس و كاربلد است كه خوشبختانه ما در اين حوزه كارشناساني داريم كه ماحصل تجربه خود را در اختيار ورزش قرارداده اند تا با برنامه ايي مشخص در مسير آينده حركت كنيم.
وي گفت: برنامه هاي ما به گونه ايي تنظيم شده كه در گام نخست بازيهاي آسيايي گوانگژو را هدف قرار داده ايم و همين مسير به بازيهاي المپيك 20
۱۲ لندن منتهي مي شود.علاوه براين و در دورنمايي كه تعريف شده بازيهاي المپيك 2016 و 20۲۰ را نشانه رفته ايم و براي اينكه به نمونه هايي از اين مهم اشاره كنيم از برنامه ريزي براي رشته هاي پايه و مدال آور بايد ياد كنيم كه در دستور كار قرار گرفته است.
رشته هاي پايه مانند دووميداني، شنا و ژيمناستيك در كنار رشته هاي پر مدال از قبيل تيراندازي، تير و كمان، دوچرخه سواري، قايقراني، بوكس، در اولويت برنامه ريزي هاست و سمت و سوي برنامه دراز مدت ما در اين مسير است كه در المپيك هاي 2016 و 2020 ورزش ايران امكان مدال آوري قابل توجهي داشته باشد.
سجادي گفت: شايد خيلي خوشبينانه و بلندپروازي باشد اما بايد باور كنيم كه ما در ايران به لحاظ استعداد واقعا در حد عالي و مطلوب قرار داريم و ثابت شده كه در هر رشته ايي كه برنامه ريزي و مديريت خوبي اعمال شده موفقيت كسب شده است كه نمونه هاي بارز آن در تكواندو، كاراته، واليبال، شطرنج، كشتي، دووميداني و بسكتبال است كه هم اكنون ما در آسيا و جهان جزو مدعيان اصلي به شمار مي رويم.
معاون سازمان تربيت بدني به بازيهاي آسيايي گوانگژو اشاره كرد و افزود: بازيهاي آسيايي در يك پروسه 4 ساله تعريف مي شود كه سال آخر آن به لحظ فني،علمي، پشتيباني و تداركاتي از اهميت بالاتري برخورداراست اما برنامه ريزي براي هر دوره بلافاصله پس از برگزاري دوره قبلي آن آغاز مي شود.
وي گفت: بنابراين برنامه ريزي براي گوانژو از بازيهاي 2006 دوحه آغاز شده و حتي مي توان گفت كه مديريت ورزش در ادوار گذشته براي اين بازيها برنامه ريزي و هدف گذاري كرده اند و ما ادامه داده ایم چرا كه ورزش يك مجموعه بزرگ و عظيم است كه همه افرادي كه در گذشته و حال براي آن تلاش كرده اند تاثير خود را روي آن گذاشته اند تا اين مجموعه به ثمر برسد.
سجادي گفت: يقينا براي گوانگژو همه آنهايي كه در گذشته و حال تلاش كرده اند سهيم خواهند بود اما كارشناسان و اهالي ورزش مي دانند كه يكسال منتهي به بازيهاي آسيايي از اهميت فوق العاده ايي برخوردار است و ما در اين يكسال تمام سعي و تلاش خود را در سازمان تربيت بدني به خرج داده ايم تا تيم هاي ورزشي اعزامي به اين بازيها به لحاظ آمادگي هاي روحي و رواني،پشتيباني، بازيهاي تداركاتي و اردوهاي متعددي که نياز است كمبودي را حس نكنند.
براي تسريع در اين مورد ستاد عالي بازيهاي آسيايي را تشكيل داده ايم كه اين ستاد بر نحوه عملكرد تيم هاي اعزامي به گوانگژو، و تعامل با كميته ملي المپيك ،نحوه هزينه كرد كميته براي تيم هاي اعزامي و پشتياني هايي كه اين كميته انجام مي دهد نظارت دارد ضمن اينكه روند آماده سازي تيم ها و ورزشكاران اعزامي را نيز مورد بررسي و نظارت خود قرار مي دهد.
وي گفت: البته با توجه به اتفاقات و فراز و نشيب هايي كه در 4 سال گذشته براي ورزش ما افتاد از قبيل مباحثي که فوتبال ما با فيفا داشت،نتايجي كه در المپيك پكن به دست آمد، كشمكش انتخاباتي بين سازمان و كميته ملي المپيك و فراز و نشيب هايي از اين قبيل اميدواريم بر روند آماده سازي تيم هاي ورزشي اعزامي به گوانگژو تاثير منفي نگذاشته باشد.
سجادي در همين خصوص گفت :يكي ديگر از رويكردهاي ما در سازمان تربيت بدني ثبات مديريت،مشخص شدن وضعيت فدراسيون هايي كه رييس نداشتند يا به صورت سرپرست اداره مي شدند، حمايت از مديران كاربلد و متخصص در بدنه ورزش و تاكيد بر توسعه ورزش همگاني كه اعتقاد دكتر سعيدلو براين موارد مهم استوار است بوده و اگر دقت شود مي بينيم كه از يكسال پيش تا به امروز 54مجمع شامل 21 مجمع انتخاباتي و 33 مجمع عادي و ساليانه برگزار كرده ايم و هدف همه اينها كمك به ثبات مديريت در فدراسسيونها و حمايت از مديران كاردان و كاربلد بوده است.
سجادي به ورزش همگاني اشاره كرد و گفت: ورزش همگاني در رويكرد جديد سازمان داراي جايگاه و اهميت ويژه ايي است و ما ضمن اهداف و برنامه ريزي هاي دراز مدتي كه تدوين كرده ايم به توسعه ورزش همگاني از طريق شوراي عالي ورزش همگاني و توجه به زيرساخت ها در اين بخش گامهاي خوبي را برداشته ايم.
وي گفت: ورزش همگاني و قهرماني مكمل يکديگرند و این دو مقوله از هم جداشدني نيستند و ما براين باوريم كه هراندازه كه ورزش همگاني توسعه پيدا كند به توسعه ورزش قهرماني مي انجامد و هر اندازه كه تعداد قهرماني ها و مدال آوري ها زياد باشد به توسعه ورزش همگاني منجر می شود،از طرفي امروز فرهنگ توسعه ورزش همگاني در كشور ما به خوبي جا افتاده است اما براي رسيدن به مطلوب بايد از طريق رسانه ها و صدا و سيما فرهنگ سازي كنيم به گونه ايي كه ورزش همگاني به عنوان يك ضرورت در سبد هزينه خانواده ها قرار گيرد.
 
 
معاون دفتر ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات سازمان تربيت بدني منصوب شد
جميل نژاد كيان معاون دفتر ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات سازمان تربيت بدني شد.
به گزارش پايگاه خبري ورزش ايران، سيروس احمدي مدير كل دفتر ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات طي حكمي جميل نژاد را به عنوان معاون خود در اين دفتر منصوب كرد .
در حكم سيروس احمدي به نژاد كيان آمده است : با توجه به تعهد و تجارب ارزنده جنابعالي در امر نظارت و ارزيابي عملكرد به موجب اين ابلاغ شما را به عنوان معاون ارزيابي عملكرد اين دفتر منصوب مي نمايم .
از خداوند قادر ، موفقيت و سربلندي آن برادر متدين و سخت كوش را مسئلت دارم.
 
 
مرتضي كوهي دهكردي معاون اداره كل روابط عمومي سازمان تربيت بدني شد
سرپرست اداره كل روابط عمومي سازمان تربيت بدني در حكمي مرتضي فتحي كوهي دهكردي را به عنوان معاون اين اداره كل منصوب كرد.
به گزارش پايگاه خبري ورزش ايران، در حكم پژمان نياكي آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجربه جنابعالي، به موجب اين حكم به عنوان "معاون اداره كل روابط عمومي" منصوب مي‌شويد.
بدون شك روابط عمومي به عنوان يك حرفه و هنر نقش بسزايي در برقراري و تسهيل ارتباطات دو سويه درون سازمان با برون سازمان دارد. لازم است با بهره‌گيري از توان كارشناسان اداره كل روابط عمومي در پيشبرد اهداف و ارايه عملكرد در خور انتظار سازمان با رعايت نظم و دقت در سامان بخشيدن به فعاليت هاي عمومي كوشا باشيد.
توفيق روز افزون جنابعالي را از خداوند منان خواستارم.
………………………………………………………………………………………………………………………….
وزيري: تقويت زيرساخت‌هاي اسكيت كشور در كانون توجه فدراسيون قرار دارد
 
 
 
 
برنامه هاي اين فدراسيون در برنامه هاي كوتاه، ميان و بلند مدت خلاصه مي شود
كه توجه به زير ساخت هاي اين رشته ورزشي در استان هاي كشور از جمله برنامه هايي است كه تاكيد ويژه اي روي آن داريم.
"جمشيد وزيري"  كه در سفر به ادربيل از بخش هاي مختلف و امكانات ورزشي اين استان بازديد مي كرد، افزود: در حال حاضر به جز در ‌شهرهاي بزرگ، در استان‌هاي كشور از لحاظ زيرساختاري به ويژه سالن‌هاي سرپوشيده با مشكل مواجه هستيم و تمام تلاش خود را مي كنيم كه اين مشكلات را به هر شكل ممكن مرتفع كنيم. البته با كمك ها و حمايت هايي كه رييس سازمان تربيت بدني از ورزش اسكيت دارند اميدوارم در آينده اي نزديك شاهد رشد و اعتلاي اين رشته ورزشي باشيم.

وي افزود: اميدواريم در طي برنامه پنجم توسعه با همكاري مسوولان استاني حداقل بتوانيم در مراكز استان‌ها اين فضاهاي ورزشي را مهيا كنيم تاعلاقه مندان به اسكيت بتوانند از اين ورزش مفرح به خوبي استفاده كرده و لذت ببرند.

رييس فدراسيون اسكيت گفت: خوشبختانه اسكيت روز به روز در ايران علاقه مندان بسياري را پيدا مي كند و شاهد استقبال بي نظير خانواده هاي ايراني از اين ورزش هستيم كه اين براي خود ما هم جالب است، اين روند در استان اردبيل نيز به خوبي طي شده و حركت رو به جلو به گونه اي است كه طي همين مدت كوتاه، چندين ورزشكار مستعد از اين استان به تيم‌هاي ملي ايران راه يافته اند.

وزيري به جايگاه اسكيت استان اردبيل و كسب 465 امتياز در بين استان‌هاي كشور اشاره كرد و گفت: ما اين امتياز دهي و معرفي جايگاه را بر اساس چند شاخص تربيت بدني در ارزيابي عملكرد هيات‌هاي ورزشي تعريف و بررسي كرديم، بدون شك اين حركت فدراسيون باعث خواهد شد همه استانها براي پيش گرفتن از يكديگر تلاش خود را دوچندان كنند و در مسير رو به رشد قرار گيرند.

وزيري در ادامه سفر خود به استان اربيل نشستي صميمانه با شهردار اين استان داشت. در اين جلسه شهردار اربيل نسبت به حل برخي از مشكلات به ويژه اخذ مجوز از شورا براي راه‌اندازي سايت ورزشي اسكيت در اردبيل قول مساعد داد و افزود: تمام تلاش خود را خواهيم كرد تا نيازهاي علاقه مندان به اين ورزش را در سطح استان برآورده كنيم.

اكبر نيكزاد تصريح كرد: نگاه خوب و مثبتي در استان به تمام رشته‌هاي ورزشي وجود دارد و اسكيت نيز در بين رشته هايي است كه علاقه مندان بي شماري را به خود اختصاص داده، اميدواريم با حمايت مسوولان و علاقه مندان به ورزش، شاهد شكوفايي اسكيت استان در آينده اي نزديك باشيم.

وزيري در ادامه اين سفر با مدير كل تربيت بدني استان اردبيل نيز ديدار و گفت و گو كرد. در اين ديدار بر روي همكاري و تعامل دو طرف تاكيد شد و مقرر گرديد هماهنگي هاي لازم براي اعتلاي اسكيت در سطح استان صورت گيرد.

در ادامه اين سفر وزيري با فرمانداراستان اردبيل نيز ديدار و گفت و گو كرد و مقرر شد فرماندار اردبيل براي در اختيار گذاشتن يك سالن و كمك براي احداث پيست اين رشته ورزشي همكاري لازم را انجام دهد.
 
 
 
 
یر وهابی: نيم فصل دوم اسكيت هاكي بانوان 8 مهرماه آغاز مي شود
 
 
 
 
مسوول انجمن اسکیت هاکی بانوان ایران از آغاز نيم فصل دوم اين رقابت ها خبر داد و گفت:
اين مسابقات هفته نخست اين رقابت ها طي روزهاي 8 و 9 مهرماه سال جاري برگزار خواهد شد.

"
سیده سیمین میر وهابی" افزود: هفته نخست اين رقابت ها به ميزباني خميني شهر اصفهان برگزار خواهد شد كه طي آن 8 تيم به مصاف هم مي روند.

وي ادامه داد: تيم هاي سپاهان اصفهان، مهيان، انقلاب تهران، غزال ورامين، آرين گيلان، مهرآريا خميني شهر، tnt اصفهان و هيات همدان تيم هايي هستند كه در آغاز نيم فصل دوم رو در روي يكديگر قرار مي گيرند و بايد منتظر ماند و ديد تا در پايان فصل عنوان قهرماني به كدام تيم خواهد رسيد.

مسوول انجمن اسكيت هاكي بانوان ايران خاطر نشان كرد: در نيم فصل اول تيم انقلاب تهران موفق شد عنوان نخست را به خود اختصاص دهد، البته در رقابت هاي امسال و در پايان اين دوره از رقابت ها تيم منتخبي را مشخص و براي اعزام به رقابت هاي باشگاهي آسيا معرفي مي كنيم تا اگر شرايط براي اعزام نفرات محقق شد، تيم خوب و آماده اي را روانه اين مسابقات كنيم.

ميروهابي ضمن ابراز رضایت مندی از حضور دختران ورزشکار در این رشته ورزشی گفت: طی مدت کوتاهی که فعالیت خود را آغاز کرده ایم، عملکرد قابل قبولی داشته ایم که با این شرایط آینده روشنی را برای اسکیت هاکی بانوان کشور متصور هستم.

وی تصریح کرد: سطح کیفی این رقابت ها با توجه به مدت کوتاهی که فعالیت خود را آغاز کرده ایم بسیار مطلوب است و تصور نمی کردیم در مدت 3 سال گذشته بتوانیم تا این حد رشد داشته باشیم.
بانوان ایران نشان دادند در رشته اسکیت هاکی از استعداد خوبی برخوردار هستند و در صورتی که بر روی آنها سرمایه گذاری شود، بدون شک می توان بر روی مقام های آنها در رقابت های برون مرزی حساب ویژه ای باز کرد.
 
 
 
 
اسكيت در 300 شهرستان كشور راه‌اندازي شدهاست
 
 
 
 
رئيس فدراسيون اسكيت گفت:
به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت : جمشيد وزيري در اردبيل به فعاليتهمه‌جانبه اسكيت در كشور اشاره كرد و اظهار داشت:
از حدود 320 شهرستان در كشور 300 شهرستان داراي هيئت اسكيت هستند كه اين امرنشانگر سياست‌هاي فعالانه فدراسيون اسكيت در رسيدن به يك توسعه پايدار است.

وزيري با بيان اينكه اكثر خانواده‌ها علاقمند به اين رشته هستند، افزود: متاسفانه تجهيزات اين ورزش بسيار گران است و براي خود ما نيز مشكلاتي را فراهم كردهاست اما در اين راستا در نظر داريم با كوتاه كردن دست واسطه‌ها بتوانيم اين مشكل رابرطرف كرده و در سال‌هاي آينده در هر خانه لااقل يك كفش اسكيت وجود داشته باشد.

رئيس فدراسيون اسكيت افزود: اميدواريم با برطرف ساختن مشكلات مالي اين رشتههيچ كس از پرداختن به اين رشته مفرح به واسطه نداشتن توانايي مالي محروم نشود.

وي در ادامه به وضعيت ايران در بين كشورهاي جهان اشاره كرد و گفت: ايرانمكان سوم را در مجموع رشته‌ها در آسيا و مكان شانزدهم را در دنيا دارد كه تا چهارسال آينده خواهيم توانست اين مقام را ارتقا دهيم.

وزيري افزود: تا قبل از شروع فعاليت فدراسيون اسكيت پنج استان در اين حوزهفعاليت داشتند كه بعد از تشكيل فدراسيون تمام 31 استان كشور داراي هيئت اسكيتشدند.

رئيس فدراسيون اسكيت اظهار داشت: هم‌اكنون 28 استان با سرعت و تخصص كامل درحال فعاليت هستند كه مي‌توان گفت: يك رقابت بين استاني نيز در اين حوزه صورت گرفتهاست.

وي در اردبيل به اولويت‌هاي ورزش اسكيت اشاره كرد و افزود: به ترتيبرشته‌هاي سرعت، اسكيت هاكي، اسكيت نمايشي و اسكيت برد در كشور انجام مي‌‌شود كه دراين چهار رشته نيز در آسيا داراي مقام‌هاي فراواني هستيم.

رئيس فدراسيون اسكيت مشكل عمده ورزش اسكيت را نداشتن پيست استاندارد عنوانكرد و گفت: در تلاش هستيم با همكاري مديران تربيت‌بدني استان‌ها پيست استاندارد راايجاد كنيم تا خدمات عادلانه و مساوي براي تمام استان‌ها فراهم شود.
 
 
 
برنامه هاي اين فدراسيون در برنامه هاي كوتاه، ميان و بلند مدت خلاصه مي شود
كه توجه به زير ساخت هاي اين رشته ورزشي در استان هاي كشور از جمله برنامه هايياست كه تاكيد ويژه اي روي آن داريم.
"جمشيد وزيري"  كه در سفر به ادربيل از بخش هاي مختلف و امكانات ورزشي اين استانبازديد مي كرد، افزود: در حال حاضر به جز در ‌شهرهاي بزرگ، در استان‌هاي كشور ازلحاظ زيرساختاري به ويژه سالن‌هاي سرپوشيده با مشكل مواجه هستيم و تمام تلاش خود رامي كنيم كه اين مشكلات را به هر شكل ممكن مرتفع كنيم. البته با كمك ها و حمايت هاييكه رييس سازمان تربيت بدني از ورزش اسكيت دارند اميدوارم در آينده اي نزديك شاهدرشد و اعتلاي اين رشته ورزشي باشيم.

وي افزود: اميدواريم در طي برنامه پنجم توسعه با همكاري مسوولان استانيحداقل بتوانيم در مراكز استان‌ها اين فضاهاي ورزشي را مهيا كنيم تاعلاقه مندان بهاسكيت بتوانند از اين ورزش مفرح به خوبي استفاده كرده و لذت ببرند.

رييس فدراسيون اسكيت گفت: خوشبختانه اسكيت روز به روز در ايران علاقه مندانبسياري را پيدا مي كند و شاهد استقبال بي نظير خانواده هاي ايراني از اين ورزشهستيم كه اين براي خود ما هم جالب است، اين روند در استان اردبيل نيز به خوبي طيشده و حركت رو به جلو به گونه اي است كه طي همين مدت كوتاه، چندين ورزشكار مستعد ازاين استان به تيم‌هاي ملي ايران راه يافته اند.

وزيري به جايگاه اسكيت استان اردبيل و كسب 465 امتياز در بين استان‌هاي كشوراشاره كرد و گفت: ما اين امتياز دهي و معرفي جايگاه را بر اساس چند شاخص تربيت بدنيدر ارزيابي عملكرد هيات‌هاي ورزشي تعريف و بررسي كرديم، بدون شك اين حركت فدراسيونباعث خواهد شد همه استانها براي پيش گرفتن از يكديگر تلاش خود را دوچندان كنند و درمسير رو به رشد قرار گيرند.

وزيري در ادامه سفر خود به استان اربيل نشستي صميمانه با شهردار اين استانداشت. در اين جلسه شهردار اربيل نسبت به حل برخي از مشكلات به ويژه اخذ مجوز ازشورا براي راه‌اندازي سايت ورزشي اسكيت در اردبيل قول مساعد داد و افزود: تمام تلاشخود را خواهيم كرد تا نيازهاي علاقه مندان به اين ورزش را در سطح استان برآوردهكنيم.

اكبر نيكزاد تصريح كرد: نگاه خوب و مثبتي در استان به تمام رشته‌هاي ورزشيوجود دارد و اسكيت نيز در بين رشته هايي است كه علاقه مندان بي شماري را به خوداختصاص داده، اميدواريم با حمايت مسوولان و علاقه مندان به ورزش، شاهد شكوفايياسكيت استان در آينده اي نزديك باشيم.

وزيري در ادامه اين سفر با مدير كل تربيت بدني استان اردبيل نيز ديدار و گفتو گو كرد. در اين ديدار بر روي همكاري و تعامل دو طرف تاكيد شد و مقرر گرديدهماهنگي هاي لازم براي اعتلاي اسكيت در سطح استان صورت گيرد.

در ادامه اين سفر وزيري با فرمانداراستان اردبيل نيز ديدار و گفت و گو كرد ومقرر شد فرماندار اردبيل براي در اختيار گذاشتن يك سالن و كمك براي احداث پيست اينرشته ورزشي همكاري لازم را انجام دهد.
نفرات اصلی تیم بانوان کشورمان برای حضور در رقابت های جهانی کلمبیا مشخصشدند.
 
"هدی احمد بیگی" افزود: در روزهای گذشته از نفرات تیم اسکیت بانوان ایران تستهای لازم به عمل آمد که در پایان نیلوفر مردانی، شادی مجیدی و نهال مقدم رحمانی دررده سنی نوجوانان و ماهرخ پدری در رده سنی بزرگسالان جواز حضور در رقابت های جهانیکلمبیا را کسب کردند.

وی ادامه داد: برای انتخاب این نفرات سعی کردیم از بهترین ها و آماده ترینورزشكارن اسکیت ایران استفاده کنیم که بر همین اساس 17 اسکیت باز را به تست های دومتیم ملی دعوت کردیم و در نهایت نفراتی که اعلام شد برای حضور در کلمبیا معرفيشدند.

مربی تیم اسكيت بانوان ایران خاطر نشان کرد:‌ شرایط نفرات تيم خوب است امابراي موفقيت در چنين رقابتي باید بیشتر کار کنیم، البته برخی از نفرات زمان هایخوبی را کسب کرده اند به عنوان مثال در ماده 500 متر رکوردها نسبت به گذشته بهترشده و از زمان 47:900 به 47:742 ثانیه رسیده ایم.

احمد بیگي  گفت: اردوی های تیم ملی تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت و پس ازآن برای ادامه فعالیت های تیم باید برنامه ریزی دقیق تری صورت گیرد تا روند رو بهرشد تیم ادامه يابد.

وی تاکید کرد:اسکیت بازان نوجوان در طول روز یک جلسه تمرین دارند اماورزشکار بزرگسال کشورمان 2 نوبت تمرین را در برنامه کاری خود دارد و با چنين شيوهاي اميدواريم در كلمبيا كارنامه قابل قبولي را از خود بر جا بگذاريم.

مربي تيم اسكيت بانوان ايران در مورد اردوی بعدی اين تيم گفت: اگر پیستاسکیت ایلام آماده شود، اردوی بعدی در ایلام است ارتفاع کشور کلمبیا از سطح دریا درحدود 2000 متر است و تنها جایی که در ایران می توان رقابت هاي جهاني را شبیه سازیکرد،‌ ایلام بوده که امیدوارم از این فرصت بتوانیم استفاده کنیم.

گفتني است رقابت هاي جهاني اسكيت از 28 مهر تا 8 آبان ماه و به ميزبانيكلمبيا برگزار خواهد شد.
 
نیکمهر: نفرات اصلی تیم اسکیت ایران برایحضور در کلمبیا مشخص شدند
 
 
 
يكشنبه ، 28 شهریور 1389 ، 13:21
با تست های گرفته شده نفرات اصلی تیم ایران برای حضور در رقابت های جهانی کلمبیامشخص شدند.
"مسعود نیکمهر" افزود: عصر روز گذشته از اسکیت بازان دعوت شده به اردوی تیم ملیایران تست هایی نهایی گرفته شد که طی آن نفرات اصلی اردو برای اعزام به رقابت هایجهانی کلمبیا مشخص شدند.

وی ادامه داد: با این شرایط اردوی تیم ملی دیگر ریزش نخواهد داشت و ایننفرات در صورتی که با مصدومیت و یا افت مواجه نشوند از شانس بسیار بالایی برای حضوردر رقابت های جهانی برخوردار هستند.

مربی تیم اسکیت ایران تاکید کرد:‌ البته برای حضور در رقابت های جهانی،رکوردهای ورودی را منظور کرده ايم که اسکیت بازان باید به آن دست یابند، این رکوردها 25:50 ثانیه است که رکورد نفرات در حال حاضر حدود 26:365 ثانیه بوده و در گاماول به دنبال آن هستیم تا این رکورد را به زیر 26 ثانيه رسانده و در گام های بعدیبه آن چه می خواهیم دست یابیم.

نیکمهر گفت: به احتمال فراوان در رده بزرگسالان 3 و در رده جوانان 4 اسکیتباز را به رقابت های جهانی کلمبیا اعزام خواهیم کرد البته اگر رکورد بزرگسالان بهآن چه می خواهیم نزدیک نشود این شانس را برای جوانان در نظر خواهیم گرفت که برتعداد آنها اضافه کرده تا ضمن بالا بردن شانس جوانان، بر روی آینده نگری در اینرشته ورزشی نیز توجه لازم شود.

وی ادامه داد: حضور محمد صالحی در کلمبیا قطعی شده و پویا قاسم پور و محمدآروزمند نیز از نفرات اصلی تیم بزرگسالان به شمار می روند، در رده جوانان نیز هومنفهیمی،‌ شایان صباغ، ایمان زندی و فرشید شایان نفرات اصلی بوده و امیر سپهر ربیعیمقدم و صالح رشیدی نیز به عنوان بازیکنان ذخیره در اردو باقی خواهند ماند تا تکلیفتیم اعزامی مشخص شود.

نیکمهر در مورد شرایط و سطح فنی تیم اسکیت ایران گفت: شرایط خوب است و ازسطح کیفی نفرات رضایت دارم، البته به دلیل برگزاری لیگ، اردوی تیم ملی یک هفتهتعطیل خواهد بود و پس از آن در دو نوبت صبح و عصر اردوها را تا زمان اعزام پیگیریخواهیم کرد تا نفرات با آمادگی بیشتری به این رقابت ها اعزام شوند.

گفتنی است در تست نهایی تیم ملی اسکیت ایران رضا رفیعانی دبیر فدراسیوناسکیت و ناظر کمیته انضباطی فدراسیون از نزدیک بر روند فعالیت ملی پوشان نظارتداشتند.

رقابت هاي جهاني اسكيت كلمبيا از 28 مهر تا 8 آبان ماه برگزار خواهد شد.
 
میر وهابی: آینده روشنی برای اسکیت هاکیبانوان ایران متصور هستیم
 
 
 
شنبه ، 27 شهریور 1389 ، 11:11
مسوول انجمن اسکیت هاکی بانوان ایران ضمن ابراز رضایت مندی از حضور دخترانورزشکار در این رشته ورزشی گفت:
طی مدت کوتاهی که فعالیت خود را آغاز کرده ایم، عملکرد قابل قبولی داشتهایم که با این شرایط آینده روشنی را برای اسکیت هاکی بانوان کشور متصور خواهیمبود.
سیده سیمین میر وهابی افزود: رقابت های اسکیت هاکی بانوان کشور در دو دسته لیگبرتر و لیگ دسته یک در حال برگزاری است که طی آن بانوان ورزشکار در غالب 15 تیم بهمصاف هم می روند.

وی ادامه داد:‌ نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر اسکیت هاکی بانوان طی روزهای 8 و 9 مهرماه آغاز خواهد شد که 8 تیم شرکت کننده براي رقابت رو در روي يكديگر قرارمي گيرند و مطمئن هستم بازي هاي خوبي را از اين تيم ها شاهد خواهيم بود.

مسوول انجمن اسکیت هاکی بانوان ایران در خصوص رقابت های دسته یک نیز تاکیدکرد:‌ در این لیگ نیز 7 تیم حضور دارند که تاکنون 3 دور از رقابت های خود را پشت سرگذاشته اند که دور اول، دوم و سوم آن به ترتیب در ماه های تیر، مرداد و شهریورماهسال جاری برگزار شده و دورهای بعد نیز پس از آن که تیم های میزبان مشخص شدند،‌اعلام خواهد شد.
وی تصریح کرد: سطح کیفی این رقابت ها با توجه به مدت کوتاهی کهفعالیت خود را آغاز کرده ایم بسیار مطلوب است و تصور نمی کردیم در مدت 3 سال گذشتهبتوانیم تا این حد رشد داشته باشیم.
بانوان ایران نشان دادند در رشته اسکیت هاکی از استعداد خوبی برخوردار هستند ودر صورتی که بر روی آنها سرمایه گذاری شود، بدون شک می توان بر روی مقام های آنهادر رقابت های برون مرزی حساب ویژه ای باز کرد.
 
نتایج رقابت های لیگ دسته یک اسکیت هاکیبانوان کشور اعلام شد
 
 
 
جمعه ، 26 شهریور 1389 ، 17:30
رقابت های لیگ دسته یک اسکیت هاکی کشور به میزبانی سالن شهدای قیطریه تهرانبرگزار شد
 
که نتایج این رقابت ها به شرحزیر است:
غزال ورامین 12 – خراسان رضوی یک
پرسیس 2 -  ستارگان طلايی 2
انقلاب "ب " 3 – چمران یک
فارس 4 - ستارگان طلایی صفر
غزال ورامین 4 -  پرسیس 2
چمران 8 -  خراسان رضوی صفر
فارس صفر -  غزال ورامین 10
پرسیس 6 -  خراسان رضوی 2
فارس یک -  چمران 5
انقلاب "ب " 9 -  خراسان یک
چمران 2 -  پرسیس 3
انقلاب "ب" 6 -  ستارگان طلایی صفر
 
نتایج لیگ اسکیت سرعت نونهالان و نوجوانانمشخص شد
 
 
 
چهارشنبه ، 24 شهریور 1389 ، 17:52
نتایج انفرادی لیگ نونهالان و نوجوانان اسکیت در بخش پسران ایراناعلام شد.
 
به گزارش روابط عمومي فدراسيون اسكيت،‌  در این رقابت ها که طی 2روز و در آکادمی اسکیت مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد،‌این نتایج به دستآمد:
 
گروه اول - ماده 200متر:
نفراول:نیما محمدی  از تیم ستارگان آرین
نفر دوم:آرمین بحرینی از تیمپالایش گاز سرخون قشم
نفرسوم:متین تاراجی از تیم هیات دامغان
 
300 متر:
نفراول:آرمین بحرینی از تیم پالایش گاز سرخون قشم
نفر دوم: نیما محمدی از تیمستارگان آرین
نفر سوم:‌بهراد بازیگر از تیم پالایش گاز سرخون و قشم
 
گروه دوم - ماده 200متر:
نفر اول: کیارش شاه محمدی از تیم گل یاس ارومیه
نفر دوم:سپهر آفریننده از تیمامید
نفر سوم :علی حسینیاز تیم خراسان رضوی
 
ماده 300 متر:
نفراول:کیارش شاه محمدی از تیم گل یاسارومیه
نفردوم:محمد رضا ویزواری از تیم ایران جوان
نفر سوم:مهرشاد پور غدیری از تیمهیات اصفهان
 
ماده 500متر:
نفراول:مهرشاد پورغدیری از تیم اصفهان
نفر دوم:محمدرضا ویزواری از تیمایران جوان
نفر سوم:محمد نعمتی از تیم خراسان رضوی
 
گروه سوم - ماده 300متر:
نفراول:مهدی ثمره  از تیم خراسان رضوی
نفر دوم:محمد امین حیدری از تیمایران جوان
نفر سوم:مصطفی گل مکانی از تیم خراسان رضوی
 
ماده 500 متر:
نفراول:‌محمد رضا درویشی زاده از تیم هیات اصفهان
نفر دوم:مهدی ثمره از تیم خراسانرضوی
نفر سوم:دانیالزارع از تیم گل یاس ارومیه
 
ماده 1000متر:
نفراول:محمد رضا درویشی زاده از تیم اصفهان
نفر دوم:تورج رضایی از تیم گل یاسارومیه
نفر سوم:مهدیثمره از تیم خراسان رضوی
 
گروه چهارم - ماده 300متر:
نفراول:شفیق دانش از تیم پالایش گاز سرخون قشم
نفر دوم:‌ علی مساح از تیم دیهیمفروهر شیان
نفر سوم:‌محمد دلشاد از تیم خراسان رضوی
 
ماده 500 متر:
نفراول:امیر صفری از تیم آبفا همدان
نفر دوم: کیارش کاوه از تیم تربیتبدنی بروجرد
نفر سوم:‌سهیل نعمت الهی از تیم دیهیم فروهر شیان
 
ماده 1000 متر:
نفراول:علی کاظمی از تیم دیهیم فروهر شیان
نفر دوم:امیر صفری از تیم آبفاهمدان
نفر سوم:‌سهیلنعمت الهی از تیم دیهیم فروهر شیان
 
ماده 3000 مترامدادی:
تیماول:دیهیم فروهر شیان
تیم دوم:تربیت بدنیبروجرد
تیم سوم: خراسانرضوی
 
ماده 500 مترحذفی:
شفیق دانش از تیم پالایش گاز سرخون قشم
امیر محمدی ازتیم سی تی ران عقیق کرج
علی مساح از تیم دیهیم فروهر شیان‌
 
 
لیگ نونهالان و نوجوانان اسکیت سرعت پسرانبه کار خود پایان داد
 
 
 
چهارشنبه ، 24 شهریور 1389 ، 16:37
مرحله پایانی لیگ نونهالان و نوجوانان اسکیت پسران ایران با معرفی تیم هایبرتر به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون اسكيت،‌ در این رقابت ها که در آکادمی اسکیت مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد،‌ تیم های هیات استان اصفهان، دیهیم  فروهر شیان و گل یاس ارومیه به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.

این مسابقات در 4 رده سنی 7 تا 8، 9 تا 10،11 تا 12 و 13 تا 15 سال طی 2 روز و در ماده های سرعت 200، 300، 500 و 1000 متر و همچنین رشته استقامت 3 و 5 هزار متر امدادی برگزار شد.

در رقابت های امسال شاهد کاهش آمار مصدومیت نونهالان و نوجوانان شرکت کنندهدر این رقابت ها بودیم که این امر نشان می دهد سطح کیفی رقابتها در حال رشد است ومی توان به آینده این لیگ امید بسیار داشت.

گفتنی است رقابت های لیگ نونهالان و نوجوانان پسر با شرکت 29 تیم برگزار شد، رقابت دختران نونهال و نوجوان نیز طی 2 روز آینده در آکادمی اسکیت مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.
 
سیزده بانوی اسکیت باز به اردوی تیم ملیايران دعوت شدند
 
دوشنبه ، 22 شهریور 1389 ، 18:05
پس از برگزاري نخستين اردوي تيم ملي اسكيت سرعت بانوان ايران به منظور شركت دررقابت هاي جهاني كلمبيا
 
13 بانوي اسكيت باز براي انجام تست هاي لازم به اردوي دوم فراخوانده شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت: اين نفرات بايد روز27 شهریور ماه در ساعت 8:30 خود را در آكادمي اسكيت مجموعه ورزشي آزادي تهران به كادر فني معرفي كنند.

خانم ها ماهرخ پدری، ‌نهال مقدم رحمانی، الهام مدیر دهقان، ‌فاطمه شازده احمدی، ‌مهتاب اسلامی، ‌سئودا دانایی، ‌یکتا محسنی، شادی مجیدی و ساغر مظفری از جمله نفراتي هستند كه بايد در تست هاي روز 27 شهريورماه شركت كنند.

همچنین مریم مراوده، شقایق امامی، نگار خرم و فرناز کوه شکاف از دیگر ورزشکارانی هستند که بايد در اين تست ها حضور داشته باشند.

گفتني است رقابت هاي اسكيت سرعت قهرماني جهان به ميزباني كلمبيا از 28 مهرماه تا 8 آبان ماه برگزار خواهد شد.
 
معرفی نفرات اعزامی به مسابقات جهانی کلمبیا
 
 
 
 
طبق آخرین نظر مربی تیم ملی، شرایط انتخاب نهایی بازیکنان اعزامی به جهانیکلمبیا اعلام میگردد
شرایط انتخاببازیکنان:
رده سنی بزرگسال: در این گروه سنی سه نفر از بیننفرات دعوت شده برگزیده خواهند شد که انتخاب محمد صالحی از نظر کادر مربیگری تیمملی تثبیت شده و دو نفر دیگر میبایست بتوانند حد نصاب رکوردهای تعیین شده زیر رابدست آورند، رکوردهای تعیین شده متعلق به نفرات بیستم مسابقات جهانی سال قبلمیباشد.
رکوردها: